Yaşamboyu Eğitim Merkezi
Çocuklar İçin Felsefe Eğitmen Eğitimi
TARİH 03/12/2018
SÜRE 96 Saat
YER BÜYEM
Fiyat 5990 TL

Matthew Lipman’ın Soruşturan Topluluk Metodu’na dayalı Çocuklar İçin Felsefe (P4C) Eğitmen Eğitimi Sertifika Programı. Bu programın amacı, katılımcılara Çocuklar İçin Felsefe pedagojisi alanında teorik ve pratik yetkinlik kazandırmak, bu öğretim yöntemini sınıflarında uygulama becerisi kazandırmaktır.  

Toplam 96 saat süren uzmanlık programı, birbirini takip eden 3 seviyeden oluşmaktadır. Büyük kısmı soruşturan topluluk uygulamalarından oluşan programda, ayrıca felsefe, eğitim bilimleri, psikoloji, çocuk gelişimi, çocukluk tarihi, hikaye anlatıcılığı ve şiddetsiz iletişim alanlarından dersler yer almaktadır. Son seviyede katılımcılar okullarda çocuklarla uygulama yaparak programı tamamlamaktadır. Alanlarında uzman 12 akademisyenin ders verdiği programda, katılımcılar alanda uzmanlık ve mesleki beceri kazanmanın yanı sıra, kişisel gelişimlerine büyük katkı sağlayan bir deneyim yaşamaktadır.

 KİMLER KATILABİLİR: Program her kademeden ve her branştan öğretmene açıktır. Ayrıca çocuklarla çalışmaya meraklı, herhangi bir alanda lisans derecesine sahip kişiler bu programa katılabilir.

 GÜN ve SAATLER: Program 5 Şubat 2018 - 26 Mayıs 2018 tarihleri arasında haftaiçi ve haftasonu olmak üzere iki grupla sürdürülecektir. Haftaiçi dersleri Pazartesi ve Çarşamba günleri 18:30-21:30, haftasonu dersleri Cumartesi günleri 10:00-17:00 arasında olacaktır.

 

  • Seviyeler ön koşulludur. Ancak 1. Seviye eğitimi tamamlayanlar 2. Seviye'ye, 2.Seviye'yi tamamlayanlar 3.Seviye'ye devam edebilirler.
  • Bu sertifika programı, MEB tarafından öğretmen olarak atanmanızı sağlayacak Pedagojik Formasyon Eğitimi programı değildir.
  • Kontenjan 32 kişidir. Üç seviyeye birden katılmak üzere ön kayıt yaptıranlara öncelik tanınacaktır.
  • Üç seviyenin tamamına katılıp başarılı olanlar, Pearson onaylı uluslararası nitelikte sertifika almaktadır.
  • Üç seviyeye birden katılmak üzere kayıt yaptıranlar ile BÜ mensuplarına ve mezunlarına %10 indirim yapılmaktadır.
  • Üç seviyeye birden katılmak üzere kayıt yaptıranlara 6 taksit imkanı sunulmaktadır.
  • Ön kayıt için son tarih 26 Ocak 2018 Cuma günüdür.


Eğer size uygun bir program yok ise, buradan ön başvuru yapabilirsiniz.
1 oturum | 96 Saat
BÜYEM
5990 TL KDV Dahil

Sadece bir adım kaldı...

Ödeme sayfasına git [X] Kapat
Hemen Başvur
Kontenjan henüz dolmadı.