Yaşamboyu Eğitim Merkezi
Çocuklar İçin Felsefe Eğitmen Eğitimi

Matthew Lipman’ın Soruşturan Topluluk Metodu’na dayalı Çocuklar İçin Felsefe (P4C) Eğitmen Eğitimi Sertifika Programı. Bu programın amacı, katılımcılara Çocuklar İçin Felsefe pedagojisi alanında teorik ve pratik yetkinlik kazandırmak, bu öğretim yöntemini sınıflarında uygulama becerisi kazandırmaktır.  

Toplam 96 saat süren uzmanlık programı, birbirini takip eden 3 seviyeden oluşmaktadır. Büyük kısmı soruşturan topluluk uygulamalarından oluşan programda, ayrıca felsefe, eğitim bilimleri, psikoloji, çocuk gelişimi, çocukluk tarihi, hikaye anlatıcılığı ve şiddetsiz iletişim alanlarından dersler yer almaktadır. Son seviyede katılımcılar okullarda çocuklarla uygulama yaparak programı tamamlamaktadır. Alanlarında uzman 12 akademisyenin ders verdiği programda, katılımcılar alanda uzmanlık ve mesleki beceri kazanmanın yanı sıra, kişisel gelişimlerine büyük katkı sağlayan bir deneyim yaşamaktadır.

 KİMLER KATILABİLİR: Program her kademeden ve her branştan öğretmene açıktır. Ayrıca çocuklarla çalışmaya meraklı, herhangi bir alanda lisans derecesine sahip kişiler bu programa katılabilir.

 GÜN ve SAATLER: Program 25 Eylül 2017 - 13 Ocak 2018 tarihleri arasında haftaiçi ve haftasonu olmak üzere iki grupla sürdürülecektir. Haftaiçi dersleri Pazartesi ve Çarşamba günleri 18:30-21:30, haftasonu dersleri Cumartesi günleri 10:00-17:00 arasında olacaktır.

 

  • Kontenjan 40 kişidir. Üç seviyeye birden katılmak üzere ön-kayıt yaptıranlara öncelik tanınacaktır.
  • Üç seviyenin tamamına katılıp başarıyla tamamlayanlar, Pearson onaylı uluslararası nitelikte sertifika almaktadır.
  • Üç seviyeye birden katılmak üzere kayıt yaptıranlara, BÜ mensuplarına ve mezunlarına %10 indirim yapılmaktadır.
  • Üç seviyeye birden katılmak üzere kayıt yaptıranlara 6 taksit imkanı sunulmaktadır.
  • Ön-kayıt için son tarih15 Eylül 2017 Cuma günüdür.